It looks like you are using an older version of Internet Explorer which is not supported. We advise that you update your browser to the latest version of Microsoft Edge, or consider using other browsers such as Chrome, Firefox or Safari.

Roztroušená skleróza je nemocí mnoha tváří a její projevy mohou být u každého jiné. Všem je ale společné to, že se tyto projevy mohou v průběhu času měnit, a je důležité na tyto změny včas upozornit lékaře. Zhoršení některých projevů onemocnění totiž může ovlivnit kvalitu vašeho života, ovšem ve spolupráci s lékařem se s nimi můžete obstojně popasovat, abyste byli i nadále co nejvíce spokojení. Díky sledování a zaznamenávání těchto projevů a změn zdravotního stavu můžete být o krok napřed před svým onemocněním. Praktickým pomocníkem vám v tomto může být jednoduchý dotazník. Najděte si chvilku a před návštěvou lékaře se třeba u dobré kávy nad dotazníkem zamyslete. Stačí 10 minut a uvědomíte si, co se od poslední kontroly změnilo a co byste tedy neměli zapomenout při návštěvě RS centra se svým lékařem probrat. Tak pro vás budou pravidelné návštěvy lékaře skutečným přínosem.

Otázky v tomto dotazníku se věnují průběhu vašeho onemocnění v posledních 6 měsících, včetně relapsů, a změn projevů spolu s tím, jakým způsobem ovlivňují váš každodenní život. Neostýchejte se poprosit třeba někoho z vaší rodiny, partnera/partnerku nebo vašeho pečovatele, aby vám pomohli dotazník vyplnit. Jsou chvíle, kdy se hodí znát pohled zvenčí. Je totiž možné, že některých změn si sami na sobě nevšimneme, ale naše okolí je zaznamená.

Vyplnění vám zabere jen několik minut. Dotazník si můžete stáhnout zde.

 

Zdroje:

  1. Web MD. Your MS Questionnaire. Dostupné z: https://www.yourms.com/#/welcome

Vítejte na webu zivotvhlavniroli.cz

Zajímá mě obsah pro pacienty s RS

Zajímá mě obsah pro pečující osoby